Podbitka dachowa Soffit




Podbitka dachowa Soffit

Podbitki dachowe Soffit znajdujące się w naszej ofercie produkowane są przez firmę Ruukki Polska. Produkty pozwalają na estetyczne i praktyczne wykończenie dachu. Zapewniają nie tylko ładny wygląd, ale także trwałość pokrycia dachowego. Wykonane są z blachy stalowej, co sprawia, że nie trzeba ich regularnie konserwować. Podbitki przez długi czas zachowują swój wyjątkowy kolor.

Podbitki dachowe Soffit dostępne są w następujących kolorach:

  • ciemny orzech,
  • złoty dąb,
  • antracytowy,
  • grafitowy,
  • czarny,
  • czekoladowobrązowy,
  • biały.


Dostępne odcienie pasują zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych budynków. Idealnie komponują się z modnymi aktualnie kolorami, takimi jak ciemna zieleń, szarość czy granat. Oferujemy podbitki nie tylko w różnych kolorach, ale również z różnymi rodzajami wykończenia powłoki lakierniczej. Podbitki mogą stanowić imitację drewna, być matowe lub w połysku. Taka różnorodność pozwala na ich idealne dopasowanie do dachu. Podbitki dachowe Soffit można zamówić w wersji bez perforacji. Objęte są aż 10-letnią gwarancją, dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność, że produkt będzie się sprawdzał przez wiele lat.

Po co montuje się podbitki dachowe?

Podbitki dachowe stanowią element wykończenia połaci dachowej. Widoczne są od spodu, dlatego warto zadbać o ich ładny wygląd. Produkt powinien pasować nie tylko do dachu, ale także do innych elementów domu. Podbitki dachowe ochraniają konstrukcję dachową przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak opady. Chronią również przed dużym nasłonecznieniem. Ponadto stanowią utrudnienie dla ptaków i różnych owadów, które chciałyby zbudować gniazdo między elementami dachu, co mogłoby mieć niekorzystny wpływ na jego żywotność. Podbitki dachowe pełnią też funkcję izolacji, ponieważ ograniczają przedostawanie się powietrza do miejsca, gdzie dach styka się z murem. Produkty mogą służyć również do zamontowania oświetlenia.

O czym należy pamiętać, montując podbitki dachowe?

Podbitka spełnia funkcję nie tylko wizualną, ale także zabezpieczającą. To właśnie ona chroni krokwie przed niekorzystnymi warunkami. Aby funkcjonowała prawidłowo, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Pozwoli to uniknąć w przyszłości kosztownych napraw.

Po pierwsze rozstaw rusztu. Powinien być on zgodny z zaleceniami producenta danej podbitki i mieścić się w przedziale między 30 a 40 cm.

Warto zwrócić uwagę także na układ podbitki, który może zostać zrealizowany na dwa sposoby: prostopadle do ściany budynku lub równolegle do krokwi. Wybór układu ma wpływ na grubość stosowanych elementów.

Łączenie elementów to kolejna rzecz, która ma istotny wpływ na trwałość podbitki. Pomiędzy profilem, czyli specjalną listwą wykończeniową, a panelem podbitki należy pozostawić szczelinę wielkości od 5 do 9 mm. Pozwoli to na jej właściwą pracę w warunkach zewnętrznych.

W trakcie łączenia może być konieczne przycinanie elementów podbitki, szczególnie podczas wykończenia narożników. W przypadku materiałów blaszanych należy zastosować specjalistyczne narzędzia i maszyny przeznaczone do cięcia blachy.

Ostatnim, nie mniej ważnym warunkiem właściwego montażu podbitki jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji. Otrzymuje się to przez zamontowanie specjalnych kratek lub listew wentylacyjnych. Jeśli decydujemy się na pozostawienie otworów wlotowych, warto zabezpieczyć je siatką, która uniemożliwi zagnieżdżanie się owadów w konstrukcji dachu.

Stosując się do wszystkich wymienionych, zasad możesz mieć pewność, że Twoja podbitka będzie zamontowana właściwie i spełni wszystkie funkcje zabezpieczające dach.

Nowy Targ

ul. Kolejowa 61

Godziny otwarcia

Pon - Pt 9:00 - 16:00
Sobota 9:00 - 12:00