Jak montować roletę zewnętrzną do okna dachowego?

okna dachowe z roletą

Zaletą rolet zewnętrznych na okna dachowe jest funkcja ochronna przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń na poddaszu, hałasem, silnym wiatrem, ulewami i wychładzaniem się pomieszczenia. Musimy wybrać odpowiedni produkt, spośród wielu na rynku, co nie jest łatwą sprawą, ze względu na wiele modeli na rynku. Mamy trzy rodzaje sterowania: manualny, elektryczny lub solarny.

Dlaczego warto montować rolety zewnętrzne do okna dachowego?

Montaż okien dachowych ma na celu nie tylko oświetlenie poddasza, ale też ochronę przed deszczem, wiatrem, zimnem i wysoką temperaturą. Podobnie sprawa wygląda z roletami zewnętrznymi, które oprócz wspomnianych funkcji, zabezpieczają przed włamaniem. Są tym elementem wyposażenia stolarki, który całkowicie je zaciemnia, redukując ilość ciepła dostającego się na poddasze, niemal o 100%. W upalne oraz zimowe dni przebywanie nie byłoby możliwe bez rolet zewnętrznych. Dzięki osłonie okiennej można spokojnie wypoczywać. Niezwykle ważną kwestią jest zakup produktu i tu jest wybór jednego z trzech rodzajów sterowania: manualny, elektryczny lub solarny. Zdalne sterowanie i zasilanie elektryczne umożliwiają obsługę rolet za pomocą klawiatury naściennej. Warto zdecydować się na ten mechanizm, nie posiadając zasilanego elektrycznie okna dachowego. Natomiast solarne działa na podobnej zasadzie, ale zamiast zwykłej energii, wykorzystuje słoneczną. Firma Okno-Dach posiada markowe produkty, które są trwałe i wytrzymałe na różne warunki atmosferyczne.

Jak zamontować roletę zewnętrzną do okna dachowego?

Zanim przeprowadzimy montaż rolety dachowej, zadbajmy, by produkt był idealnie dopasowany do okna. Najpierw musimy zdjąć skrzydło okna i wcisnąć bolce w zawiasach. Po zwolnieniu blokady wysuwamy je z zawiasów. Mając pusty otwór okienny, demontujemy oblachowanie, a na jego miejscu mocujemy boczne prowadnice rolety. Kiedy to zrobimy, na górze instalujemy kasetę, do której zwijać się będzie roleta. Następnie instalujemy dolną część oblachowania rolety. Musimy je docisnąć do dolnej krawędzi i wstawić skrzydło okna oraz uruchomić roletę.

Share:

Nowy Targ

ul. Kolejowa 61

Godziny otwarcia

Pon - Pt 9:00 - 16:00
Sobota 9:00 - 12:00