Wszystko co trzeba wiedzieć o dachówce modułowej

dachówka

Dach jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcji każdego domu i innych budynków użytkowych. Przede wszystkim chroni użytkowników przed działaniem opadów atmosferycznych, na przykład śniegu i deszczu oraz przed wiatrem. Oprócz tego izoluje od mroźnych temperatur i odpiera promieniowanie słoneczne oraz pełni funkcję stabilizującą budynek. Na rynku istnieje wiele rodzajów pokryć dachowych. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest zastosowanie dachówki modułowej. Dziś pokrótce omówimy, czym się charakteryzuje i jakie ma zastosowanie.

Dachówka modułowa, czyli jaka? 

Dachówka modułowa to jeden z popularniejszych sposobów pokryć dachowych. Swoim wyglądem przypomina klasyczną dachówkę ceramiczną albo betonową. Blachodachówka modułowa jest produkowana z ocynkowanej i polakierowanej profilowanej blachy stalowej. Składa się z modułów, które mają po kilkadziesiąt centymetrów. Sposób układania dachówki modułowej można porównać do układania puzzli.

Blachodachówka modułowa składa się z pojedynczego albo podwójnego rzędu dachówek. Wybierając taką formę pokrycia dachu, wystarczy znać jego powierzchnię. Co ważne, jej montaż jest prosty (nie trzeba przycinać połaci), a dodatkowo można ją montować również na dachach, których konstrukcja jest skomplikowana.

Dlaczego warto stosować dachówkę modułową? 

Wyróżnić możemy wiele zalet, które wpływają na popularność dachówki modułowej. Takie pokrycie dachu jest przede wszystkim trwałe. Co więcej, konstrukcja jest lekka, więc można ją stosować podczas remontu starszych domów. Blachodachówka modułowa wyróżnia się na tle innych pokryć dachowych również ceną, która jest niższa. Dodatkowo jest łatwa w utrzymaniu czystości, ponieważ jej powierzchnia jest śliska.

Dla większości inwestorów istotna jest również estetyka pokrycia dachowego. Blachodachówka modułowa z pewnością pozwoli uzyskać zadowalający efekt, wystarczy ją właściwie wyprofilować i przetłoczyć. Takie rozwiązanie z pewnością spodoba się również osobom, którym zależy na tym, by wykonać pokrycie dachowe, które nie wpłynie negatywnie na środowisko. Podczas pokrywania dachu dachówką modułową powstają niewielkie ilości odpadów. Warto również wspomnieć, że dzięki temu inwestor wyda mniej na materiał, który jest niezbędny do pokrycia konstrukcji.

Share:

Nowy Targ

ul. Kolejowa 61

Godziny otwarcia

Pon - Pt 9:00 - 16:00
Sobota 9:00 - 12:00