Dlaczego podbitka dachowa jest ważnym elementem dachu?

podbitka

Dach jest bardzo ważnym elementem każdego budynku. Przede wszystkim zabezpiecza go przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i chroni przed utratą ciepła, ale wpływa na estetykę domu. Musi być wykonany precyzyjnie i dokładnie, z najlepszej jakości materiałów. Zadbajmy więc o każdy szczegół i odpowiednio dobierzmy elementy, w tym podbitkę dachową.

Dlaczego podbitka dachowa jest ważnym elementem dachu?

Podbitka dachowa lub inaczej podsufitka jest elementem wykończeniowym dachu. Spełnia bardzo ważną funkcję, ponieważ chroni więźbę dachową i krokwie przed nasłonecznieniem, zawilgoceniem podczas niekorzystnych warunków pogodowych oraz zapobiega powstawaniu gniazd owadów i ptaków. Stanowi także izolację, ponieważ ogranicza przedostawanie się powietrza do miejsca, gdzie dach styka się z murem. Służy również do zamontowania oświetlenia. Wpływa pozytywnie na wygląd domu czy budynku. Podbitka dachowa jest widoczna od spodu, dlatego warto zadbać o jej ładny wygląd. Należy ją zamocować szczególnie wtedy, kiedy krokwie zostały nieodpowiednio obrobione i wyglądają nieestetycznie, albo też, gdy jest widoczny fragment izolacji. Produkt powinien pasować nie tylko do dachu, ale także do innych elementów domu.

Jaka podbitka sprawdza się na dachu?

Podbitka dachowa pozwala na estetyczne i praktyczne wykończenie dachu. Zapewnia ładny wygląd oraz trwałość pokrycia dachowego. Firma Okno-Dach oferuje produkty z blachy stalowej, co sprawia, że nie trzeba ich regularnie konserwować. Podbitka przez długi czas zachowuje swój wyjątkowy kolor. Podsufitka jest dostępna w takich kolorach jak: ciemny orzech, złoty dąb, antracytowy, grafitowy, czarny, czekoladowobrązowy, biały. Dostępne odcienie pasują zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych budynków. Komponują się z aktualnie modnymi barwami: ciemną zielenią, szarością i granatem. Podbitkę otrzymamy również z różnymi rodzajami wykończenia powłoki lakierniczej. Może być matowa, w połysku lub stanowić imitację drewna. Różnorodność pozwala na ich idealne dopasowanie do dachu.

Share:

Nowy Targ

ul. Kolejowa 61

Godziny otwarcia

Pon - Pt 9:00 - 16:00
Sobota 9:00 - 12:00