Producent Okno-Dach w Nowym Targu

TILCOR – czy warto kupić blachodachówkę z posypką?

Producent Okno-Dach w Nowym Targu

TILCOR – czy warto kupić blachodachówkę z posypką?

W tym artykule postaramy się przedstawić różnicę pomiędzy zwykłą blachodachówką, oraz praktykami innych marek, a blachodachówką z naturalną posypką kamienną Tilcor.

Blachodachówki są jednym najbardziej popularnych pokryć dachowych. Jej wzmocnioną i bardziej estetyczną wersją jest blachodachówka z posypką.

Producent Okno-Dach w Nowym Targu

Pokrycie tego dachu zostało wykonane za pomocą blachodachówki TILCOR Shake Charcoal którą możecie zakupić Państwo od ręki w naszych oddziałach w Nowy Targu.

Co wyróżnia dachówkę TILCOR

Blachodachówka z posypką w przeciwieństwie do zwykłej (malowanej) jest znacznie odporniejsza na działanie czynników zewnętrznych. Przy tym jest cięższa, trwalsza, bardziej wytrzymała, ale też nieco droższa.

Nie ma się co jednak dziwić, za jakość musimy zapłacić.

Myślę, że każdy z Nas chciałby uniknąć zakupu blachodachówki „z posypką” która po kilku latach zaczyna płowieć z powodu działających warunków atmosferycznych.

P.S. przestrzegamy przed nieuczciwymi markami które stosują takie rozwiązania aby być konkurencyjni cenowo, a po latach mamy problem gdyż okazuje się, że posypka była tak na prawdę skruszonym w ziarna zwykłym kamieniem zafarbowanym na odpowiedni kolor.

Producent Okno-Dach w Nowym Targu

Blachodachówki Tilcor są dalekie takim praktykom, zawierają bowiem naturalne kolory kruszywa skalnego które gwarantują stabilność barw. Minerały stosowane jako posypka kamienna powstały miliony lat temu w wyniku aktywności wulkanicznej wysp Nowej Zelandii.
Cztery naturalne kolory bazowe: czarny, ciemnozielony, szary i jasnobrązowy dają Nam możliwości kompozycji kilkudziesięciu kolorów posypki.


Budowa blachodachówki TILCOR

Producent Okno-Dach w Nowym Targu

Na najwyższej jakości stal nakładana jest powłoka ZINCALUME, na nią podkład akrylowy a kolejno naturalne kruszywo. Posypka utwardzania jest od zewnętrznej strony warstwą akrylową.

Procesy produkcji stali do Naszych blachodachówek pokażemy Wam w kolejnym artykule, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

Podsumowując

Niewątpliwie blachodachówka Tilcor to jedne z najlepszych materiałów na pokrycie dachu na rynku.

Biorąc pod uwagę 50-letną gwarancję świadomie można ją polecić.

Dzięki licznej palecie kolorów jesteśmy w stanie dopasować pokrycie do każdego rodzaju domu, nawet do tradycyjnego góralskiego, bowiem blachodachówka TILCOR Shake którą mamy w ofercie to pokrycie które wyglądem przypomina naturalny gont drewniany, który stanowi jedną z charakterystycznych cech architektury Podhala. Potwierdzają to liczni architekci.

Tilcor to nie tylko blacha – to system, jakość i wytrzymałość która pozwoli czuć Ci się bezpiecznie – ponieważ Twój dom to Twoja twierdza! Bądź pewien, że jest dobrze chroniony!

Udostępnij:

Comments are closed.

Nowy Targ

ul. Kolejowa 61

Telefon

+48 602 151 906
+48 606 815 145

E-mail

oknodach@poczta.onet.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt 9:00 - 16:00
Sobota 9:00 - 12:00