Jak dobrać odpowiednią blachodachówkę?

dobór blachodachówki

Blachodachówka to obecnie najpopularniejszy rodzaj pokrycia dachowego, który wybiera znaczna część inwestorów. Przyczyną jest m.in. cena, a także lekkość, dzięki czemu więźba nie musi być wykonana z tak dużą dokładnością, jak ma to miejsce przy dachówce ceramicznej.

Czym kierować się przy wyborze blachodachówki, aby być pewnym zadowolenia z tej decyzji?

Wygląd i dopasowanie do stylistyki domu

Blachodachówka może stanowić prawdziwą ozdobę domu, o ile dobrze skomponuje się z jego pozostałymi elementami wykończenia. Obecnie dużą popularnością cieszy się minimalizm oraz połączenie białej elewacji z ciemnym, grafitowym lub czarnym dachem. Doskonale sprawdzi się tutaj blachodachówka modułowa Ruukki Frigge, która cechuje się łatwym montażem oraz znakomitym, nowoczesnym wyglądem z subtelnym rąbkiem.

Trzeba też wziąć pod uwagę kształt dachu. Przy tych bardziej skomplikowanych zaleca się moduły albo panele, dzięki czemu przycinanie ograniczone jest do minimum.

Trwałość powłoki dachowej

Kolejnym istotnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę jest trwałość. Należy więc zwrócić uwagę na klasę jakości, która może różnić się w zależności od modelu. W przypadku produktów firmy Ruukki, są to warianty:

  • 50 Plus – 50 lat gwarancji technicznej oraz 25 estetycznej,

  • 40 – 40 lat gwarancji technicznej oraz 15 estetycznej,

  • 30 – 30 lat gwarancji technicznej oraz 10 estetycznej.

Trwałość wpływa w tym przypadku również na wygląd, bowiem w zależności od klasy jakości, różna jest powłoka blachodachówek (matowa, półmatowa oraz z połyskiem).

Renoma producenta

Przy dobieraniu blachodachówki warto zwrócić też uwagę na doświadczenie producenta, bowiem decydując się na produkty tanie oraz nieznanych firm, inwestor będzie narażony na konieczność szybkiej wymiany pokrycia dachowego. Z naszej strony oferujemy Państwu tylko i wyłącznie sprawdzone rozwiązania producentów obecnych w Polsce od dłuższego czasu.

Decyzja o blachodachówce podejmowana jest na lata, dlatego też trzeba pogodzić ze sobą estetykę z trwałością i funkcjonalnością. Jeśli poszukują Państwo właśnie takich rozwiązań, serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Share:

Nowy Targ

ul. Kolejowa 61

Godziny otwarcia

Pon - Pt 9:00 - 16:00
Sobota 9:00 - 12:00