Jak uzyskać więcej światła w pomieszczeniu?

promienie słoneczne odbijające się w oknie dachowym

Stały i dobry dopływ światła zewnętrznego to coś, o co z pewnością warto zadbać. Dlaczego? W dobrze oświetlonym pomieszczeniu czujemy się o wiele lepiej, mamy lepsze samopoczucie i więcej energii do działania. Jednak nie zawsze od nas zależy fakt, czy mieszkanie będzie słoneczne i pełne światła, czy może ciemne i ponure. Koniecznie jednak zadbajmy o to, na co mamy wpływ, aby z przyjemnością spędzać czas w domu. Zapraszamy do przetestowania naszych porad.

Odpowiednia aranżacja wnętrza

Duży wpływ na jasność pokoju ma odpowiedni wystrój. Najlepszym pomysłem będzie zastosowanie jasnych kolorów na wewnętrznych ścianach. Pasować będą nie tylko typowe biele, czy beże, ale także jasne szarości oraz urocze pastele. Do tego świetnie będzie pasować drewniana podłoga utrzymana w jasnej kolorystyce i oczywiście biały sufit. Ciekawym akcentem może być zastosowanie farb nadających perłowego wykończenia. Jeśli zależy nam na doświetlenie salonu, warto wstawić duże lustra oraz meble zawierające przeszklenia- będą znakomicie odbijać światło, a przy tym optycznie powiększą pokój. Koniecznie pamiętajmy, aby unikać ciężkich, grubych zasłon, które zatrzymują światło, o wiele lepiej zamienić je na delikatne tiule czy woale.

A może nowe okna?

Problem z mniejszą ilością światła jest częsty w przypadku pokoju na poddaszu. Warto zdecydować się na remont i zadbać o nowe okna dachowe Velux, które pozwolą na lepsze doświetlenie całego poddasza, a więc polepszenie komfortu życia domowników i podniesienie atrakcyjności budynku. Jeśli na ścianie wzdłuż pomieszczenia jest dużo wolnej najlepiej wybrać pojedyncze okna ustawione w jednym rzędzie. Natomiast, jeśli poddasze ma duże skosy, a dach jest zbudowany bez ścianki kolankowej, można wstawić dłuższe okno o tej samej szerokości.

Share:

Nowy Targ

ul. Kolejowa 61

Godziny otwarcia

Pon - Pt 9:00 - 16:00
Sobota 9:00 - 12:00