Jakie okna sprawdzą się na poddaszu?

okno na poddaszu

Pokój na poddaszu zazwyczaj chętnie wykorzystujemy na sypialnię, łazienkę lub pokój dziecięcy, dlatego bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiednie oświetlenie. Promienie słoneczne, które obudzą cię, wpadając przez okno, spowodują, że już od rana będziesz miał dobry humor. Jednak źle dobrane okna mogą pozytywny nastrój zniweczyć. Sprawdź, w jaki sposób dobrać okna, które świetnie sprawdzą się na poddaszu.

Jak dobrać właściwą wielkość okien?

Często wynika problem z doborem właściwej wielkości okien na poddasze, ponieważ nie do końca wiemy, czym należy się kierować przy obliczaniu wielkości. Najlepszą metodą jest obliczenie na podstawie metrażu podłogi na poddaszu, ponieważ wymiary okien powinny stanowić jedną z ośmiu części metrażu podłogi. Warto przy pomiarach zachować precyzję, aby nie pomylić się w obliczeniach. Jeśli dach jest stromy, dobrze będą wyglądać krótkie okna, natomiast przy niewielkim kącie nachylenia- wersja dłuższa.

Jaki materiał okien będzie najlepszy?

Przed wyborem okien warto się zastanowić, jaki materiał będzie najlepszy. Chodzi tutaj między innymi o tak istotną estetykę, ale również, co ważniejsze, wytrzymałość oraz odporność na wilgoć bądź temperaturę. Szczególnie jeśli planujemy łazienkę w pokoju na poddaszu, bardzo ważne jest, aby materiał okien był odporny na niesprzyjające warunki. Znakomicie sprawdzi się sprawdzony PVC, który można dostosować do designu pomieszczenia specjalnymi okleinami na przykład stylizowanymi na drewno. Polecane są dobrej jakości okna dachowe Velux.

Jaki rodzaj okna wybrać?

Jako okna na poddaszu najlepiej sprawdzą się rodzaje:

  • kolebkowe, których kształt jest dopasowany do łuku dachu;
  • panoramiczne, odznaczające się dużym rozmiarem;
  • kolankowe, które montowane są zazwyczaj w pionowo-kolankowych ścianach.
Share:

Nowy Targ

ul. Kolejowa 61

Godziny otwarcia

Pon - Pt 9:00 - 16:00
Sobota 9:00 - 12:00