Jakie są rodzaje blachodachówek i sposób zamontowania?

montaż czerwonej blachodachówki

Standardowo blachodachówka występuje w arkuszach ciętych na konkretny wymiar. Nie jest to jednak jedyna możliwość, na jaką możesz się zdecydować. Ciekawym rozwiązaniem są blachodachówki modułowe dostępne w ofercie renomowanych producentów. Warto przy tym zwrócić uwagę również na sposób montażu. Kilka wskazówek na ten temat w dalszej części wpisu.

Blachodachówka w arkuszach czy modułowa?

Blachodachówka w arkuszach przygotowywana jest na określony wymiar, więc należy precyzyjnie wyliczyć, ile materiału będzie potrzeba. Sporej wielkości arkusze powinny być odpowiednio transportowane, rozładowywane, a następnie przenoszone i wyciągane na dach, ponieważ istnieje ryzyko ich zdeformowania. Układanie zasadniczo przebiega dość sprawnie, aczkolwiek wiele zależy od formy dachu (oczywiście im prostsza, tym łatwiejsze układanie).

Ciekawą alternatywą jest blachodachówka modułowa. Składa się z pojedynczych, ewentualnie podwójnych rzędów materiału, których długość jest zdecydowanie mniejsza w porównaniu z arkuszami. Układanie jest prostsze, nawet w przypadku skomplikowanych dachów. Nie ma też konieczności dokonywania tak szczegółowych pomiarów.

Nasza firma zapewnia blachodachówkę w Nowym Targu, oferując wyroby renomowanych producentów. Szczególnie zachęcamy do zapoznania się z ofertą blachodachówek modułowych.

Montaż blachodachówki

Wybierając konkretny rodzaj blachodachówki, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na sposób jej zamontowania. To ważne, ponieważ im trudniejszy i skomplikowany montaż, tym wyższe koszty całej inwestycji. Warto więc zwrócić uwagę na kształt dachu i dobrze zastanowić się, czy w sprawniej będzie zastosować blachodachówkę w arkuszach, czy może lepiej postawić na blachodachówkę modułową. Prawidłowy montaż to jeden z warunków trwałości pokrycia.

Share:

Nowy Targ

ul. Kolejowa 61

Godziny otwarcia

Pon - Pt 9:00 - 16:00
Sobota 9:00 - 12:00