Gdzie znajdzie zastosowanie blacha trapezowa?

blacha trapezowa

Blacha trapezowa jest niezwykle popularna w budownictwie, ponieważ jest bardzo wytrzymała i przy tym lekka. Można właściwie powiedzieć, że jest już powszechnie używana przy budowie dachów, ale nie tylko. Gdzie jeszcze możemy użyć wygodnej blachy trapezowej? Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym dzielimy się sposobami na użycie tego niezbędnego materiału.

Czym są blachy trapezowe?

Blachę trapezową nazywamy tak z uwagi na charakterystyczne tłoczenia, które w przekroju przybierają kształt trapezowy. Zazwyczaj rdzeń takich blach stanowi aluminium bądź stal, z kolei na zewnątrz pokryte są na przykład alucynkiem albo wytrzymałymi powłokami poliuretanowymi. Dzięki takiemu doborowi materiałów, blachy trapezowe są odporne na nieprzyjazne czynniki atmosferyczne, a zarazem lekkie, co znacząco ułatwia zamontowanie ich na przykład na dachu. Warto wiedzieć, że blaszane pokrycia dachowe mogą być wykończone różnymi powłokami, które nie tylko zwiększają estetykę, ale także podnoszą odporność na niesprzyjające czynniki w postaci promieniowania UV lub korozję. Na ogół wyróżniamy blachy elewacyjne i dachowe.

Gdzie z sukcesem możemy użyć blach trapezowych?

Duża wytrzymałość, solidność, lekkość oraz atrakcyjna cena to cechy, które powodują, że blachy trapezowe znajdują wielu zwolenników. Między innymi świetnie się sprawdzają do montowania dachów, ścian i różnego rodzaju zadaszeń. Warto pamiętać, że blacha trapezowa odznacza się znaczną sztywnością, dzięki której spełni się w roli samonośnego materiału do konstrukcji budowlanych. Z kolei znaczne walory estetyczne sprawiają, że można ją wykorzystać do wykończeń elewacyjnych. Wbrew pozorom inwestorzy nie wykorzystują blach trapezowych jedynie na pokrycia typowych dachów, ale także garaży i jako dodatek do ogrodzeń.

Share:

Nowy Targ

ul. Kolejowa 61

Godziny otwarcia

Pon - Pt 9:00 - 16:00
Sobota 9:00 - 12:00