Jak poprawnie wykonać obróbkę dachu?

mężczyzna wykonuje obróbkę dachu

Dach jest jednym z najważniejszych elementów każdej konstrukcji. To on w znacznej mierze chroni wnętrze budynku przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych takich jak wiatr czy deszcz. Wiele osób podczas jego wykonania skupia się jedynie na wyborze odpowiedniego pokrycia. Należy jednak pamiętać, że równie istotne jest wykonanie odpowiedniej obróbki blacharskiej pozwalającej na zabezpieczenie miejsc, do których wybrane element do wykończenia dachu nie docierają. Jak należy ją zrobić?

Dlaczego wykonanie obróbki blacharskiej dachu jest tak ważne?

Choć obróbka blacharska dla wielu osób wydaje się zadaniem zbędnym, ponieważ zamontowane elementy są niemal niewidoczne, należy pamiętać, że odgrywają one istotną rolę. To właśnie dzięki nim poprzez uszczelnienie miejsc, w których nie ma pokrycia dachowego, do wnętrza obiektu nie dostaje się wilgoć. Za sprawą odpowiednich elementów możemy wypełnić określone wolne przestrzenie, a także skutecznie odprowadzić wodę.

O czym trzeba pamiętać, wykonując obróbkę blacharską dachu?

Aby wykonać prawidłową obróbkę blacharską, należy zaopatrzyć się w odpowiednie produkty takie jak akcesoria blacharskie RUUKKI. Bardzo ważnym elementem jest wiatrownica, skutecznie zabezpieczająca przed zniszczeniem dachu przez wiatr. Należy również pamiętać o obróbkach, które powinny znaleźć się przy ścianach budynku, a także tych okalających okna dachowe, komin czy wywietrzniki.

Ważny jest także dobór odpowiednich rynien oraz pas nadrynnowy, dzięki któremu woda z dachu będzie do nich spływać. Warto też zainwestować w barierę przeciwśniegową. Należy podkreślić, że każdy z tych elementów powinien być wykonany z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów, dzięki czemu nie ulegną zniszczeniu w krótkim czasie. Ważna jest też precyzja podczas ich montażu.

Share:

Nowy Targ

ul. Kolejowa 61

Godziny otwarcia

Pon - Pt 9:00 - 16:00
Sobota 9:00 - 12:00