Jak wykonuje się hydroizolację dachu?

mężczyźni wykonujący hydroizolację dachu

Dach to podstawa ochrony domu przed deszczem, śniegiem i wiatrem. Aby jednak właściwie spełniał swoje zadanie, trzeba zadbać o odpowiednią hydroizolację. Dzięki niej unikniemy dostawania się do wnętrz wilgoci. Które akcesoria i materiały będą potrzebne do zrealizowania tego zadania? W jaki sposób należy je wykonać?

Wykonanie hydroizolacji dachu — co będzie nam potrzebne?

Hydroizolacja powinna być wykonana z materiałów odpornych na wilgoć. Wśród najczęściej wybieranych jest papa, która dobrze zda egzamin na dachach skośnych. Dobrą opcją są także odpowiednie folie, np. polietylenowe. Wiele osób decyduje się również na montaż takich elementów jak membrany Delta, które skutecznie chronią przed deszczem oraz śniegiem, zapewniając odpowiednie działanie izolacji cieplnej.

W przypadku dachów płaskich niezbędne jest pamiętanie o produktach pozwalających na dobre zabezpieczenie wszelkich szczelin. Oprócz tego potrzebne do wykonania hydroizolacji są określone stroje ochronne. Ponadto w zależności od wykorzystywanych materiałów powinniśmy się zaopatrzyć w sprzęt, który umożliwi ich właściwy montaż.

Przygotowanie hydroizolacji dachu

Przede wszystkim, aby możliwe było wykonanie hydroizolacji, konieczne jest odczekanie 4 tygodni od ukończenia dachu, żeby mieć pewność, że jego powierzchnia będzie sucha. Należy również zaplanować prace na niedeszczowe dni, gdy temperatura nie będzie wyższa niż 35°C ani niższa niż 5°C.

Najpierw trzeba dokładnie oczyścić dach, a potem właściwie go zagruntować. Następnie należy za pomocą odpowiednich preparatów wypełnić wszystkie szczeliny. Na tak przygotowaną powierzchnię można położyć hydroizolację. Jeśli zależy nam na tym, aby dach właściwie pełnił swoją funkcję, wykonanie związanych z nim prac warto powierzyć specjalistom z doświadczeniem.

Share:

Nowy Targ

ul. Kolejowa 61

Godziny otwarcia

Pon - Pt 9:00 - 16:00
Sobota 9:00 - 12:00