Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy wymianie dachu?

banknot i monety

Każdy dom i budynek prędzej czy później czeka wymiana dachu. Bez względu na to, o jakim dachu mówimy, koszt całościowej wymiany nie jest mały. Dlatego w tym artykule postanowiliśmy opisać poszczególne elementy składające się na cenę wymiany dachu, tak, aby umożliwić naszym klientom oszacowanie kosztów tej usługi.

Oczywiście każdy element znajdujący się w dachu, który trzeba obudować, np. komin, okno, alkowa będzie wymagał dodatkowej pracy i będzie podnosił cenę usługi. Na cenę też wpływa kształt i kąt spadu. Ponieważ ceny materiałów i roboczogodziny ciągle się zmieniają oraz każdy dach jest inny, zachęcamy serdecznie do skontaktowania się z oknodach.com.pl oraz z firmami dekarskimi  w celu otrzymania konkretnej wyceny, a poniższe wartości prosimy traktować jako odnośniki do szacowania skali inwestycji.

Demontaż

Pierwszym krokiem jest usunięcie i wywóz starego pokrycia dachowego. Demontaż:

  • blachodachówki to koszt od 9 do 11 zł/mkw,
  • papy to koszt od 18 do 23 zł/mkw,
  • eternitu to koszt ponad 170 zł/mkw.

Należy też pamiętać o konieczności wywiezienia odpadów budowlanych do właściwego skupu lub punktu selektywnej zbiórki odpadów i zamówieniu odpowiedniego kontenera na odpady budowlane.

Montaż pokrycia dachowego

Oczywiście finalnym elementem dachu jest pokrycie. Jego koszt w dużej mierze zależy od materiału, na jaki się zdecydujemy:

  • papa – od 20 do 25 zł/mkw,
  • blachodachówka – od 35 zł/mkw,
  • blachodachówka z posypką kamienną od 45 zł/mkw,
  • dachówka ceramiczna – od 65 zł/mkw,
  • gont drewniany — od 60 zł//mkw.

Koszt robocizny za kładzenie pokrycia też jest różny i waha się od 25 zł w wypadku blachodachówki do 120 zł za mkw w wypadku gontu drewnianego.

Montaż krokwi i poszycia

Kolejnym kosztem jest wymian więźby dachowej lub jej elementów. Nie jest to konieczne, jeśli jest ona w dobrym stanie. W takim wypadku jedynie impregnuje się ją. W przeciwnym wypadku musimy liczyć wydatek od 40 do 70 zł za materiały oraz 35 – 50 zł za robociznę, za mkw dachu. Z kolei jeśli wymieniamy poszycie, koszta materiału i montażu wynoszą około 15 – 30 zł za mkw membrany lub 30-45 zł za mkw za papę na deskowaniu.

Share:

Nowy Targ

ul. Kolejowa 61

Godziny otwarcia

Pon - Pt 9:00 - 16:00
Sobota 9:00 - 12:00